Мешканців Львівщини запрошують на фестини до Підгайчиків

4-5 червня у селі Підгайчики Золочівського району відбуватиметься великий фестиваль сільської культури «Підгаєцькі святкові фестини».

Повідомляє сайт ЗОЛОЧІВ СЬОГОДНІ.

«Підгаєцькі святкові фестини» – це дводенний благодійний культурний фестиваль, що має на меті зберігати давні сільські традиції, піднімати дух селянства та презентувати мультикультурну Галичину, адже у 600-літній історії цього села гармонійно сплелись українські, німецькі та польські традиції.

Фестини відбуватимуться 2 дні. Упродовж першого фестивального дня відбудуться майстер-класи, молитва, народні гуляння, свято пляцка, ярмарок, святковий концерт, відкриття історичної виставки та виставки стародавніх речей. А для молоді передбачена велика вечірня програма.

У програмі майстер-класів: малювання ікон на склі, виготовлення автентичних коників-мотанок, аквагрим (розмальовування обличчя спеціальними фарбами), а також унікальний урок з ткацтва – виготовлення крайки.

Організатори заздалегідь досліджують архітектурні традиції та особливості будови селянської хати у Підгайчиках та обіцяють здивувати учасників фестивалю цікавим дійством, до якого зможуть долучитися усі.

Другого фестивального дня відбудеться дискусія «Підгайчики 2027: Цілі та завдання», на яку запрошуються всі, кому не байдуже майбутнє села. Опісля, гості фестивалю матимуть змогу відвідати виступ театру.

Всі фестивальні дійства відбуватимуться у Народному домі та на площі перед ним. На усі заходи вхід безкоштовний. Підгаєцькі фестини – це також і благодійний фестиваль, і зібрані під час нього кошти використають на ремонт Народного дому та відновлення його для потреб громади.

Довідково:

Фестиваль відбувається у межах святкування 620 річниці першої письмової згадки про Підгайчики. Уперше Підгайчики згадуються в 1397 році у судових книгах Глинянського суду. Документ, у якому йдеться про село, пов’язаний з іменем відомого українського шляхтича Дениска Лагодовського, який у судових документах згадується як «Дениско Лагодовський з Підгаєць».

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району